niedziela, 22 listopada 2015

Za Dudę można odczuwać tylko wstyd


Czy można czuć wstyd za polityka? Można. Zwłaszcza gdy ten jest głową państwa - i choć na niego nie oddało się głosu.

Czuję się Polakiem, jestem Polakiem i nigdy nie pomyślałem, aby inaczej się czuć. Do wspólnego dobra Polski włożyłem, stworzyłem, nie mniej niż wielu polityków.

Duda nie jest świętym, ale winien dawać przykład rodakom. Dlaczego nie daje, dlaczego łamie prawo, łamie rozsądek i twierdzi coś zupełnie innego, co zwykłe oko i rozum u niego jest w stanie zaobserwować?

Czy mamy się godzić na takie niszczenie instytucji demokratycznej? Najważniejszej instytucji w Polsce, jakim jest prezydent? Duda niszczy stołek, na który został wybrany. Po nim też będą prezydenci.

Duda pisze czarną kartę naszej historii. Nie jest odpowiedzialny nawet za tę część Polski, która go wybrała. Jest interesowny politycznie.

Mniejsza, jaki jest jego status wewnętrzny. Nawet bliscy PiS ludzie widzą jego przeciętność. Lecz nie zwalnia go to z bycia odpowiedzialnym.

Duda ma być odpowiedzialny za siebie, jako wybranego prezydenta. Ma być moralny, to znaczy słowo ma znaczyć słowo, dobro ma być dobrem, a nie zaprzaństwem.

Jeżeli powiedziało się "a" należy wg reguł alfabetu (dyscypliny rozumu, wg arkan) powiedzieć "be", a nie "me".

A Duda mówi "me", tak jak mu nakazuje jego dysponent Jarosław Kaczyński. Duda ma mandat wyborców, a nie prezesa.

Duda ułaskawił przestepcę, który jest ministrem w rządzie Beaty Szydło. Gdy nie pomyślał jeszcze, że Kaczyński uczyni go łaskawie swoim kandydatem na prezydenta, Duda w 2011 roku powiedział o instytucji łaski:

"Ułaskawia się osoby uznane przez sądy za winne. Ułaskawienie nie jest uniewinnieniem. Akt łaski nie zmienia wyroku sądu i nie podważa winy skazanego. A z kodeksu Postępowania Karnego wynika wprost, że skazany może zasługiwać na łaskę m.in. wtedy, gdy cieszy się nienaganną opinią środowiskową, i gdy doszło do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem".

Jak to się ma do Mariusza Kamińskiego? Dlaczego prezydent mojego państwa robi z gęby cholewę?

Dlaczego przestępca zostaje ministrem? Został ułaskawiony tylko dlatego: dla posady ministra.

Jeżeli z Kamińskiego została zniesiona kara więzienia, to rozsądek nie znosi innego orzeczenia sądu: 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych.

Dlaczego mam się wstydzić za prezydenta, który nie potrafi wypełnić ludzkich powinności moralnych?

Czy prezydent RP musi być amoralny? Niestety Duda jest immoralny wg wszelkich norm i etosów. I jest za co się wstydzić. Ten apekt moralny winien być podnoszony, gdy zawodzi prawo w stosunku do Dudy, jako prezydenta.

Wstyd, ogromny wstyd.

Więcej >>>

2 komentarze:

 1. "Dlaczego przestępca zostaje ministrem?"
  M. Kamiński jest niewinny. Do czasu uprawomocnienia wyroku.
  Ułaskawiono niewinnego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dlaczego przestępca zostaje ministrem?"
  M. Kamiński jest niewinny. Do czasu uprawomocnienia wyroku.
  Ułaskawiono niewinnego człowieka.

  OdpowiedzUsuń