sobota, 16 lutego 2013

Antypody PO tworzą think tankPrawica PO wraz z luzakami politycznymi, którzy wypadli z innych partii, a także "nieczynnymi" w Sejmie, tworzą think tank.

Nazywam go z antypodów, bo klasyfikują się od normalności właśnie w tej części "normalności". Nazwa bombastyczna: Instytut Myśli Państwowej (IMP).

Coś jak Związek Patriotów Polskich, na czele którego stała Wanda Wasilewska. Niedawno starał się stworzyć think tank - przynajmniej palindrom ZPP - PiS pod nazwą Zespół Pracy Państwowej, za Wasilewską robił Jarosław Kaczyński. Jak to u prezesa bywa, któregoś razu po prostu zapomniał, a w partii jego nie ma odważnych, aby mu przypominać.

O polityce nie zapominają Roman Giertych, lobbysta i były premier Kazimierz Marcinkiewicz, były spin doktor PiS Michał Kamiński, a także Leszek Moczulski, który lubił się fotografować na tle Pałacu Prezydenckiego i był pierwszym endekiem po 1989 roku.

Wspomniani otrzymają "instytucjonalne" wsparcie od posłów PO Stefana Niesiołowskiego, Jacka Żalka i Jana Filipa Libickiego.

Think tank IMP deklaruje przygotować eksperckie analizy zwłaszcza w dwóch tematach, ulubionym prawicy: polityce prorodzinnej i kwestiach związanych z przyjęciem przez Polskę euro.

Wymienieni to jednak politycy, na razie brak wśród nich rzeczywistych ekspertów. Ich poglądy znamy, zamierzają dalej je pogłębiać w debatach i panelach dyskusyjnych. Spodziewam się, że będzie to poparte jakimiś dokumentami. I właśnie tutaj występuje kłopot.

Gdzie będą mieli siedzibę i za jakie pieniądze będą realizowane ekspertyzy, kto wybuli na granty dla realnych ekspertów.

Oraz: jakie mają być spełnione warunki i kiedy to ma się stać, aby z tego tworu z antypodów powstała partia polityczna, bo jako frakcja nie będą w stanie (nie powinni) zaistnieć w PO.

Wielu z tych b. polityków musi coś ze sobą zrobić, bo przebierają politycznymi nogami jakby gdzieś musieli się załatwić Giertych, Kamiński i Marcinkiewicz. No i co z Jarosławem Gowinem? Może następny do pozycji Wasilewskiej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz