wtorek, 19 lutego 2013

Endecy atakują bastion rozumuWyższe uczelnie to był ten bastion, w którym narodowcy nie manifestowali. Zwykle boją się nauki i pedagogiki, jak diabeł święconej wody.

Kropidło rozumu ich skutecznie przeganiało. Widać i ten kompleks mają za sobą, bo oto na naszych oczach tracą i to "dziewictwo".

NSZ na Uniwersytecie Warszawskim niepotrzebnie wyraziło zgodę, a następnie ją odwołało, na wiec (bo przecież nie wykład) przywódców endeckich Krzysztofa Bosaka, Jędrzeja Winnickiego i Przemysława Holochera.

Wybrali prof. Magdalenę Środę, bo utożsamia im się z tym, z czym walczą - "lewicówka", feministka rymuje się w ich kwadratowych łbach z komunistką. Akurat musiało trafić na wykład "Moralność życia publicznego".

Dlatego dali pofolgować swoim okrzykom "Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę". Sytuacja wypisz-wymaluj jak w okresie międzywojennym.

Można spodziewać się najgorszego. Po tym pierwszym razie będą następne. Otrzymają wsparcie polityczne, instytucjonalne. Nie omieszka zająć głos PiS, a szczególnie najtwardsze skrzydło endeckich skamielin.

Endecy będą teraz atakowali rozum. Nie wierzę, aby na tym zajściu miało się skończyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz