czwartek, 14 lutego 2013

Trybun Kukiz
Paweł Kukiz robi groźną minę. Zapowiada dziarsko, a w zasadzie przestrzega, żeby "politycy zobaczyli, co znaczy gniew ludu".

Co to jest gniew ludu?

Co zobaczą politycy?

Politycy mają głęboko gdzieś gniewy, robią swoje. czyli starają się zgarnąć owieczki, aby osiągać wymierne zyski.

W kontekście słów Kukiza powinien paść rzeczownik: "rządzący", "rząd", a nie "politycy" Kto jednak w Polsce przejmuje się językiem, sensownością wypowiedzi? Ważne, aby cokolwiek pleść, byle gniewnie, bo wówczas media, a poprzez to publika, zauważą.

Ba, Kukiz, który narzekał, że mu płytę nie chcą w radiach puszczać, wypuszcza nową płytę. Radiów nie słucham, bo w nich jedna i ta sama sieczka zmielonych muzyków, którym słoń nadepnął na uszy i talent.

Nowa płyta Kukiza ma sfinansować działalność "gniewu ludu", czyli jego, bo on jest pomysłodawcą tego "ludu". Krótko pisząc: jest trybunem.

I tak nazywajmy Kukiza. Trybun sceny muzycznej, który jako "gniew ludu" chce być trybunem ważniejszym - trybunem sceny politycznej.

Trybun Kukiz liczy na innego trybuna Piotra Dudę, którego "Solidarność" cienko ostatnio śpiewa. Nigdzie nie jest obecna. Ma się to zmienić.

Nie napisałem o celach politycznych, bo tak zainteresowały mnie te Kukiza słowa o gniewie. Radzę muzykowi przeczytać takiego myśliciela politycznego, jak Machiavelli, sporo on pisze o instytucji trybuna, który w starożytnym Rzymie reprezentował "gniew ludu".

Otóż każdy trybun szybko się korumpował i musiał być zastępowany innym trybunem. Póki Kukiz ma czas, bo jeszcze tym trybunem nie jest, niech się rozgląda za następcą, który będzie wyrażał gniew na Kukiza, bo Kukiz będzie li tylko "politykiem".


Cele ruchu Zmieleni.pl są następujące: Chcemy w Polsce ordynacji na wzór brytyjski.
Chcemy głosować na konkretnych ludzi, a nie na listy partyjne.
Chcemy, aby posłowie byli odpowiedzialni przed swoimi wyborcami.

To dopiero początek "gniewu ludu". Jak informują na swojej stronie internetowej jego członkowie, kiedy liczba sympatyków ruchu będzie już odpowiednia, zacznie się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o jednomandatowych okręgach wyborczych. Zmieleni chcą rozpisania referendum w tej sprawie. Blog dnia na TOK FM:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz