sobota, 23 lutego 2013

Europa Plus jak czapka zgniłych gruszek


O co chodzi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu? Przecież nie o kandydowanie do PE. Gdyby miał tylko takie ambicje, ogłosiłby to w jakimkolwiek medium i koledzy z SLD posunęliby się na ławce, aby zrobić mu pierwsze miejsce w Warszawie.

Kwaśniewski zdecydował się na czapkę zgniłych gruszek, bo taką wartość w tej chwili przedstawia Ruch Palikota bez Wandy Nowickiej i wsparcia środowisk feministycznych. Palikot przecież nie dojrzał po jednym aperitifie z Kwaśniewskim, mogło mu tylko odjąć mowę, a ta i tak wróci, a wraz z nią retoryczne "gwałty".

Doświadczenie byłego prezydenta w budowaniu takich bytów pośrednich dobrze poznaliśmy przy okazji LiD (Lewica i Demokracja), a z Europy Plus może nic nie zostać, bo nawet nie ma w nazwie spójnika (i).

Podobno Kwaśniewski proponował Leszkowi Millerowi swoją osobę w zamian za kasę SLD, bo partia postkomunistyczna jest w jej posiadaniu, w przeciwieństwie do czapki zgniłych gruszek Palikota. Miller odmówił, a Kwaśniewskiemu ambicje zostały. Podobno chciałby sięgnąć po szefowanie lewicy europejskiej.

W`dalszym ciągu pozostaje pytanie: w co gra Kwaśniewski? Nie wierzę, aby udało się posłannictwo Ryszarda Kalisza w odzyskiwaniu kobiecych serc. Polityki nie robi się na kanapie, ten mebel służy do przyjemniejszych przygód.

Może Kwaśniewski prowadzi koronkową grę, która w polityce przynosi niezamierzone efekty. Bez planów jednak nic nie można osiągnąć. Kwaśniewski elektorat może podbierać Platformie, Donald Tusk na takie dictum nie pozostanie obojętny. Ma kilka w zanadrzu postaci, których może użyć, aby zniwelować straty: Włodzimierza Cimoszewicza i Dariusza Rosatiego, wystarczy, że któremuś z nich zaproponuje resort dyplomacji. PO odrobi straty.

Marek Migalski prorokuje, że Kwaśniewski uratuje Jarosława Kaczyńskiego, bo wybory w 2015 roku wygra PiS, ale rząd będzie tworzyć koalicja Tusk-Kwaśniewski. Powyżej też zabawiłem się w proroka. Uważam jednak, że SLD nie straci, a Kwaśniewski antyszambruje w ten sposób w PO, aby liczyć na poparcie Tuska w realizacji ambicji europejskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz