piątek, 8 lutego 2013

Kwaśniewski wraca - i co?Ludzie! Ludziska! I kto tam jeszcze! Kwaśniewski wraca!

Tak jest. Agnieszka Kublik w "Wyborczej" komunikuje, iż szczyt lewicy odbędzie się 22 lutego. Wówczas były prezydent ma ogłosić powrót do polityki.

Aleksander Kwaśniewski wraca ze względu na "rację stanu". A jaka to racja? Pewnie Palikot stawia kolację, niemniej racja brzmi: powstrzymać PiS w powrocie do władzy.

Pomijam wszelkie aspekty racjonalności politycznej (o tym napiszę, ale na innym portalu), dlaczego Janusz Palikot (którego cenię, on mnie też, bo znamy się, jak łyse konie) popełnia tyle błędów; ostatnio z Wandą Nowicką i Anna Grodzką? Czyżby stał się zakładnikiem takich przeciętnych posłów,jak Ryfiński i Rozenek?

Hę, hę?

Oto cała publikacja Kublik (żeby nie było na mnie):


Za dwa tygodnie spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem. To może być najważniejsze wydarzenie lewicy od lat.
Jak się dowiadujemy, Kwaśniewski ma ogłosić, że wraca do polityki, kierowany racją stanu, którą jest zablokowanie powrotu PiS do władzy. Plan jest taki, by to Kwaśniewski firmował lewicową listę wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Mają na niej być politycy i z Ruchu Palikota, i z SLD.

Problemem jest upór Leszka Millera, który nie chce współpracy ani z Kwaśniewskim, ani z Palikotem i już zapowiedział, że do europejskich wyborów Sojusz pójdzie sam.


Źródło: Wyborcza.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz