piątek, 2 listopada 2012

Upadlający SmoleńskJakże późno Jarosław Gugała dochodzi do wniosków o katastrofie smoleńskiej.

Te słowa należy zacytować: "Przez ponad dwa lata podtykaliśmy mikrofon każdemu idiocie, który chciał się wypowiedzieć". Jeszcze inne słowa są równie gorzkie: "Z upadlającej chęci zysku stworzyliśmy chaos wokół katastrofy".

Smoleńsk upodlił nie tylko media, upodlił Polaków. Poniżył wobec samych siebie i na zewnątrz.

Znaczący dziennikarze idą po olej do głowy. Za długo goniono za sensacją, aby jeden polityk powiedział horrendalne głupstwo i potem to się medialnie sprzedało (oglądalność i klikalność), a drugi równie emocjonalnie nie wytrzymał i palnął głupstwo do kwadratu.

Zapraszać ekspertów, konfrontować z fobiami kaczyńsko-macierewiczańskimi. Smoleńsk byłby obecny, ale nie w takim stężeniu głupoty jak obecnie.

Dobrze jednak, że niektórzy idą po światło do głowy.

2 komentarze:

 1. Jedna jaskółka wiosny nie czyni... Gugała należy do "starej gwardii dziennikarskiej", którzy zachowali jeszcze resztki przyzwoitości i obiektywizmu. I podejrzewam, że niewielu z nich stać by było na taki gest - np. Miecugow ostatnio zbiera cięgi od widzów za gonienie za tanimi sensacjami i ma jeszcze czelność gadać, że to z powodu mało wymagających widzów.
  Po prostu szkoda słów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie publiczne uprzytamnianie zwłaszcza teraz, gdy odjazd z trotylem wszystkich dotknął, jest ważne. Szczególnie dla środowisk liberalnych, patrioci się nie zmienią. Oni zapieklą się jeszcze bardziej.

   Usuń