czwartek, 1 listopada 2012

Dziady patriotyczne wPolityce
Dziadowski portal wPolityce braci Karnowskim zżyma się z Cezarego Michalskiego, który w TOK FM postawił tezę - skądinąd słuszną - że Polskę wykończą hurrapatrioci.

Dziady patriotyczne - bo tylko tak można nazwać ten portal i braci Karnowskich - cytują Michalskiego, po czym konkludują i pytają:

Strach pomyśleć co zdaniem Michalskiego mogą zrobić z Polską nie-patrioci. I do której grupy zalicza się redaktor Michalski?

Oto ten cytat:


Jan Wróbel: Kto jest ewidentnym wrogiem polskiego państwa?
Cezary Michalski, Krytyka Polityczna: Od 400 lat wiadomo, że Polakami można w ten sposób zarządzać, że jeśli się poszczuje jakichś patriotów, powie im, że polskie państwo to pół-państwo i to oni się rzucą na to państwo jako hurrapatrioci dogryzą to państwo, zniszczą je do końca. Każdy kto chce użyć Polaków jako piątą kolumnę do rozwalenia Unii Europejskiej albo użyć Polaków, polskich patriotów, jako piątą kolumnę do rozwalenia państwa polskiego, będzie wiedział jak tym zarządzać. Od 400 lat Polakami można w ten sposób pracować. Są dziesiątki ośrodków, które wolałyby mieć na tym terenie zdestabilizowane państwo, niż państwo ustabilizowane i łatwo jest Polakami pracować.


Dziady patriotyczne nie mogą pojąć, że inni Polacy są normalnymi Polakami, a hurrapatrioci to w gruncie rzeczy nie-patrioci. Nie-Polacy, jak bracia Karnowscy, dziady publicystyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz