niedziela, 30 grudnia 2012

Rydzyk nie zawodzi


O. Tadeusz Rydzyk nie zawodzi. Na redemptoryście można polegać. Piękną przywalił głupotę, iż koncern medialny ITI jest antykościelny, antypatriotyczny.

Większego chamstwa publicznie nie można było wygłosić. Podzielił Polaków ostatecznie ten dureń w sutannie.

Nie możemy się jednak takiemu osobnikowi dać, nie może dyktować żadnych warunków politycznych, ani emocjonalnych.

Brak mi słów, bo nie chcę posługiwać się językiem nienawiści. Takie durnia należy punktować i ośmieszać.Jasno wyrazić. Rydzyk to antyPolak, antypatriota, najgorszy rodzaj człowieka, jakiego stworzyła natura, albo Bóg.


Tomasz Lis owe słowa rydzykowe tak podsumowuje i niech pozostanie.
Ale Rydzyk poszedł dalej. Porównał księży występujących w Religia.tv do "księży patriotów" współpracujących w czasach stalinowskich z komunistami. No nie, czyli jednak debilizm nie ma granic! Stacja Religia.tv była w dziedzinie mediów najbardziej katolickim przedsięwzięciem po 89-tym roku. W tej stacji występowali prawdziwi księża, mówiący o wierze, o religijnych wartościach, a nie PiS-owscy agitatorzy traktujący mikrofon jako narzędzie szerzenia nienawiści. Jest paradoksem, że przedsięwzięcie to urosło pod skrzydłami nastawionego na zysk, medialnego, prywatnego koncernu.


Nie należy natomiast przyjmować do wiadomości rojeń Rydzyka. Dlaczego? Bo Rydzyk, tak jak Macierewicz czy Kaczyński, próbują Kościół zaczadzić czyniąc z niego nie depozytariusza ważnej tradycji i ważnych wartości, ale zbrojne ramię czarnosecinnej ideologii. Każdy kto ma pięć klepek, a nie, dajmy na to, trzy, zdaje sobie sprawę, że to Rydzyk, a nie ITI, dzieli Polaków.

Nie bardzo wiadomo co daje Rydzykowi prawo do takich jednoznacznych stwierdzeń. Jego nieznana przeszłość w Niemczech? Fakt, że Moskwa zgodziła się na to, by nadajniki swe zainstalował w Rosji? Fakt, że zniknęła kasa, którą skręcił na ratowanie stoczni? Fakt, że związał się z ultraantysemitą Kobylańskim? Fakt, że pod rękę z Kaczyńskim kibicował wprowadzeniu w Polsce zamordyzmu? Coś jeszcze?

Antyklerykałowie się, jak rozumiem, nie modlą. Ale gdyby jednak, powinni się modlić o długie i zdrowe życie ojca biznesmena. W ponadtysiącletniej historii Kościoła w Polsce nikt tej instytucji nie wyrządził tyle zła. To nie Palikot rozmontuje Kościół. Rydzyk przy pomocy biskupów to zrobi. Pozostaje pytanie czy jeśli Kościół oddał się w jasyr Rydzykowi i biskupom, którzy Rydzykowi czapkują, to naprawdę jest czego żałować?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz