czwartek, 31 stycznia 2013

Głupi, głupszy, wierzący


Powstał antyreligijny portal po prostu pod nazwą antyreligijni.pl. Gromadzi memy antyreligijne, czyli najprostsze środki komunikacji internetowej - obrazki.

Autorzy strony oświadczają: "Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za draśnięte uczucia katolików..." Itd.

Antyreligijny nie znaczy antykatolicki, ale już została "draśnięta" fronda.pl, która jest wąskoreligijna, czyli katolicka. Wąskotorowa religia Tomasza Terlikowskiego wykoleja się z nim, jako maszynistą, bądź sukienowym - napisano na ciuchci fronda: "...to szczyt chamstwa i prostactwa posuniętego do granic możliwości".

Fronda oświadczyła, że ma prawo nie tylko do gniewu, ale także do prawnych kroków, które zablokują portal. Akurat to się im nie powinno udać. Nie wierzę, aby zdecydował się na to sąd polski, aby blokować treści antyreligijne, bo nie jest to tożsame z szydzenia z religii. Sąd polski nie zrobi tego w obawie przed prawem europejskim, które pozwala na "wycieczki" przeciw religii: katolicyzmowi, islamowi i innym kultom.

Portal wąskotorowy Terlikowskiego zachęca swoich fanów, aby wywierać naciski na administrację Facebooka, aby fan page antyreligijni.pl został usunięty. Zdaje się, że po pierwszym nawoływaniu to się udało, bo czytamy, że "fan page odblokowany - dziękuję uniżenie fejsbogowi".

Można zapytać, czy degradacja słów - głupi, głupszy, wierzący - zatrzymuje się już na trzecim stopniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz