sobota, 5 stycznia 2013

Jak stracić 500 zł?Bronisław Wildstein rozpoczął działalność jako naczelny Telewizji Republika od epistolografii - m.in. wraz z Tomaszem Sakiewiczem - napisał list do widzów. Zauważcie, do widzów, których nie ma. Może będą, a więc mamy do czynienia z mediami science-fiction. W liście popełniają od razu kilka nadużyć logiczno-emocjonalnych. Pierwsze z brzegu zdanie z epistoły: "Zwracamy się do Was z propozycją uczestnictwa w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest budowa nowej, niezależnej Telewizji Republika".

Jak bardzo nie szanują telewidzów ze swojego przedsięwzięcia s-f jest ta "niezwykłość przedsięwzięcia". Golcy, bez grosza w kieszeni chcą dokonać niezwykłości. Czy nie potrafią zarobić? Czy nie chcą wydatkować swoich pieniędzy? Czy niezwykłość ich polega na przysłowiowej sprzedaży kolumny Zygmunta III Wazy?

Ta "niezależna" telewizja ma być niezależna od Wildsteina i Sakiewicza? Bo jak od nich, to może ktoś się nabierze. Ale jeżeli zależna od nich, to dlaczego kłamią. Obydwaj - Wildstein i Sakiewicz - są zależni od Jarosława Kaczyńskiego. On kichnie, oni piszą, że Donald Tusk zaraził go grypą.

Braków logiczności w tym zdaniu jest sporo więcej. A w pozostałych nielogiczności mnożą się, jak króliki.

O co więc tym królikom chodzi? O mlecz, o frukta. Zazdroszczą Tuskowi. Premier nakłada podatki, oni też chcą nałożyć podatek, bo ten list jest apelem o wykup udziałów w Telewizja Republika o wartości 500 zł (tyle kosztuje jedna akcja). Zwykle akcje wykupuje się, jak przedsięwzięcie działa, a oni chcą nabrać "udziałowców" na s-f.

Tym się różnią od Tuska, że premier nakłada podatki obowiązkowe, a oni dobrowolne. Wynalazek czysto polski. Podatek dobrowolny w kwocie 500 zł, który został wynaleziony przez geniusza biznesu o. Tadeusza Rydzyka.

Wildstein i Sakiewicz podążają drogą Rydzyka. Chcesz stracić 500 zł, daj na telewizję science-fiction, w której "niezależni" od Kaczyńskiego Wildstein i Sakiewicz zbudują "niezwykłe przedsięwzięcie".

Aha, autorzy pomyśleli już o VAT, a będzie to abonament na wykup sygnału Telewizji Science-Fiction (przepraszam: Republika). Opłaty VAT "nie będą przekraczać 5 zł netto za miesiąc". To w pierwszych miesiącach, a jak w następnych?

Rydzyk to biznesowy geniusz, a uczniowie "niezależni" raczej nie - tyle błędów logiczno-emocjonalnych w jednym liście wskazuje, że to jakiś przekręt.

4 komentarze:

 1. Serio, serio, ktoś się na to nabierze?

  OdpowiedzUsuń
 2. Spoko, ogłupiałe owieczki nawet się nie zastanowią nad sensem owego przedsięwzięcia, tylko posłusznie podrepczą na pocztę żeby wspomóc swoich "bogów". Zaraz potem jedna z drugą będzie musiała iść do apteki albo nie pójdzie wcale, bo "przez tego przebrzydłego Tuska" nie ma za co wykupić leków. Tak jest właśnie z rodzicami mojej znajomej, którzy ze swoich niskich emerytur bez mrugnięcia okiem wysyłają miesięcznie 100 zł na RM a potem psioczą na drożyznę (winien jest rzecz jasna Tusk).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haniu, masz rację. Wpłacą, ale tak pomyślana telewizja - padnie.

   Usuń