niedziela, 20 stycznia 2013

Pokażę ci ptaszka


W grudniu ubiegłego roku w TVP2 w "Magazynie Ekspresu Reporterów" miał ukazać się reportaż dotyczący gdańskiej podstawówki i gimnazjum prowadzonego przez salezjan (de la Salle).

Zapowiadany był reportaż, w którym zakonnicy prowadzący szkołę brali udział w libacjach alkoholowych i w rozmowach z uczennicami składali niedwuznaczne propozycje. W reportażu jedną taką rozmowę z podtekstem erotycznym można usłyszeć (- Chcesz zobaczyć mojego ptaszka? Chodź, pokażę ci. Idź do gabinetu).

Salezjanie złożyli pozew w sądzie i emisję reportażu wstrzymano na dwa miesiące. Termin upływa na początku lutego, a sprawa przeciwko Telewizji Publicznej o naruszenie dóbr publicznych ma się odbyć 20 marca.

Jeżeli do 4. lutego zakonnicy nie złożą wniosku o wstrzymanie misji, reportaż może się ukazać. Zakonnicy twierdzą, że reporter w rozmowie z nimi nie zweryfikował informacji, bo temat "ptaszka" wg świątobliwych nie pada w rozmowie z uczennicą, a sekretarką szkoły.

Czy zakonnik pokazywałby ptaszka szkolnej sekretarce, która już go zna, czy taka propozycja pokazania genitaliów jest składana uczennicy, wynika z kontekstu.

Braciszkowie, nieładnie! Róbcie, co chcecie, ale nie uprawiajcie pedofilii. Chuć to normalna rzecz, ale nie w stosunku do nieletnich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz