środa, 16 stycznia 2013

Wadliwy poseł Szałamacha (PiS) o Lechu Wałęsie


Posłów mamy, jaki mamy. Między innymi Pawła Szałamachę (PiS), który potrafi tylko posługiwać analogią, nic od siebie, nic oryginalnego. Takie polskie falsyfikowanie.

Szałamacha apeluje do Lecha Wałęsy, aby się przyznał do współpracy z SB, jak Lance Armstrong do dopingu w programie Oprah Winfrey.

Skąd takich bubków w PiS biorą? Nie wiem. Ot, siądzie, nie pomyśli, ale chciałby kopnąć. Więc to, co spłynęła z telewizora na Szałamachę, uznał za oryginalne i podzielił się z mediami (z Onetem).

O ile wiem, Wałęsa nie bierze środków, jak Jarosław Kaczyński w trakcie kampanii prezydenckiej. Wziął prezes i nie pomogło, a potem się przyznał i mu opadło. Nie mam pretensji do Szałamachy, iż nie czyta literatury przedmiotu, czyli literatury politycznej, bo już dawno nie mam pretensji do polityków, iż nie nadają się do polityki. Sport to nie polityka.

Takie są wady demokracji. Wybierani są z list partyjnych ci, którzy nie nadają się do polityki, jak ów Szałamacha.

Dlaczego wróg, bo dla pisowca Wałęsa jest wrogiem, chce rzekomo dobrze dla swojego wroga. Czyste łajdactwo. Dlaczego poseł, który niby reprezentuje naród, uprawia łajdactwo? Tylko taka występuje moralność u reprezentantów w parlamencie? Nie wierzę.

Wałęsa osiągnął najwięcej ze wszystkich polskich polityków w XX wieku, a Szałamacha, którego nikt nie zna, chciałby to deprecjonować. To jest patriotyzm? To jest przeciwieństwo patriotyzmu.

To Wałęsa jest kojarzony z "Solidarnością", z 1989 rokiem, z sukcesem polskiej transformacji. Dlaczego Szałamacha chce to zakwestionować?

Poseł z partii, która mieni się patriotyczną, mógł nie przemyśleć sugestii pod adresem Wałęsy. Czy jednak Polacy mają się godzić, aby za patriotyczne uchodziło to, co jest przeciwieństwem patriotyzmu?

To jest wada demokracji. Taką wadą jest poseł Szałamacha. Ilu mamy w parlamencie takich osobników  z wadą patriotyzmu? Czy to już zawał polskiego parlamentaryzmu? Polska demokracja z taką ilością wadliwych deputowanych może nie przeżyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz