czwartek, 17 stycznia 2013

Onet z ostrzeżeniemOnet podpadł polskiemu oddziałowi Hollaback! - międzynarodowemu ruchowi, który sprzeciwia się m.on. molestowaniu kobiet.

Hollaback! protestuje przeciw portalowi "bezmyślnie promującemu seksizm i przemoc". Akcja nabiera wigoru na Facebooku.

Onet promował pewien program, umieścił linki do programu promującego seksizm i przemoc. Hollaback! żąda usunięcia linków i przeproszenia użytkowników portalu.

Jest to ostrzeżenie, kolejnym krokiem będzie bojkot.


FRAGMENT PROTESTU HOLLABACK! PRZECIWKO ONETOWI
W dniu wczorajszym (16.01.2013), w godzinach wieczornych, pojawiła się na głównej stronie portalu Onet.pl informacja promująca program, w którym molestuje się kobiety. Program promowano następującymi słowami:

On wie, jak podglądać kobiety
Do odrobiny zabawy wystarczy kamerka i schody.
To, co można zobaczyć pod spódniczkami przechodzących kobiet, zaskoczy niejednego mężczyznę…
Zobacz, co udało się nagrać.

Ten zagraniczny program z cyklu "ukryta kamera" polega na podglądaniu ludzi, przeważnie kobiet, w intymnych i krępujących sytuacjach - poza jeżdżeniem po schodach z kamerą w siatce jest też np. wjazd z kamerą pod prysznic, albo tworzenie cieni na ciele opalającej się topless kobiety w sposób imitujący obmacywanie jej piersi. Nie jest to pierwsza odsłona tego programu na Onecie. Poprzednie były równie seksistowskie, ale jest to pierwszy raz kiedy w tak bezczelny i bezpośredni sposób Onet promuje na głównej stronie molestowanie i przemoc wobec kobiet.


Molestowanie kobiet w przestrzeni publicznej jest jedną z najbardziej wszechobecnych form przemocy związanej z płcią. Przypadki molestowania w przestrzeni publicznej nie tylko są rzadko zgłaszane, ale – co gorsza – są one kulturowo akceptowane. Jednak MY tego nie akceptujemy i mówimy STOP molestowaniu i promowaniu molestowania w przestrzeni publicznej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz