wtorek, 11 września 2012

PiS szuka samobójcy


Grzegorz Schetyna ma się coraz lepiej od czasu, gdy wypadł z rządu. Jego obecność w mediach może świadczyć, że szykuje się na schedę po Donaldzie Tusku.

Coraz głośniej w UE o faworyzowaniu Tuska na prestiżowe stanowisko przewodniczenia Komisji Europejskiej. Niemniej finał zastąpienia Manuela Barroso będzie za dwa lata, do tego czasu w Polsce i UE mogą zajść nieoczekiwane zmiany.

Schetyna wydaje się być naturalnym następcą po Tusku. Trudno znaleźć innego drugiego po "bogu". Wraca do mediów. Piszę choćby o jego obecności w "Kropce nad i" Moniki Olejnik, w programie wypowiadał się o wielu sprawach, m.in. o mecenasie młodego Tuska, Romana Giertychu, iż to ryzykowana decyzja.


Bardziej mnie zainteresowała opinia o kandydacie PiS na premiera (konstruktywnym wotum nieufności wobec Donalda Tuska). Nieoględnie Schetyna stwierdził, iż partia Kaczyńskiego szykuje politycznego samobójcę.

Kto się zgodzi stanąć w przegrane szranki, ten wyda na siebie wyrok ośmieszania. Ktoś taki będzie samobójcą.

PiS z tym "samobójcą" może wybrnąć semantycznie.

Samobójców jako takich trochę mieliśmy i Kaczyński zgłosi np. Andrzeja Leppera. Był jego zastępcą, wicepremierem w rządzie IV RP. Prezes PiS wierzy w życie po śmierci, dlaczego by nie miał optować za zombie Lepperem?

To tylko żart a'la dance macabre. Młodzi posłowie Platformy urządzili happening w Sejmie, kto ma być tym "hitem jesieni", kandydatem PiS na premiera, samobójcą.

Zaproponowali posłom PiS wypełnienie ankiety z kandydatami: kto będzie kandydatem ich partii na premiera. Kto nadaje się na samobójcę, bądź wampira PiS?

Oto ta lista kandydatów PiS:

                                        Agent Tomek

                                        Jan Tomaszewski

                                        Antoni Macierewicz

                                        a może jednak kobieta: Krystyna Pawłowicz?

2 komentarze:

  1. Cieszę się, że to był tylko happening :) W razie gdyby... (a kysz!!) będę się ubiegała o azyl... na Kubie albo Białorusi. Miłego dnia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Tam kurduplów nie ma? Wytępiono?

    Dobrej nocy.

    OdpowiedzUsuń