piątek, 14 września 2012

Skołowany Kukiz


Włodzimierz Cimoszewicz odesłał Pawła Kukiza do "tego, na czym się zna": - Na estradę, gościu, a nie pchaj się do polityki. Taka jest wymowa wywiadu w Onecie z tym państwowcem, a w drugim rzędzie lewicowcem.

Czyli powiedział jeszcze do Kukiza: - Jak będziemy potrzebowali ciebie, jako mięsa armatniego, gwizdniemy. A tak przychodź do urny i oddawaj głos na nas, najlepiej na mnie.

Gdybym był przy robienie wywiadu, zapytałbym Cimoszewicza, czy wie, gdzie drzwi. A on pewnie by odpowiedział, że wie, bo nimi wchodził. Podpowiedziałbym mu, niech zamknie je z tamtej strony, uważa, by nie trzaskać, a jak mu się chce, niech klamkę pocałuje.

Otóż muszę bronić Kukiza, bodaj po raz pierwszy. Nie zgadzam się z nim, ale ma prawo piosenkarz formułować polityczne pretensje. Zrobił to z JOW-ami, ma spore poparcie.

                  Zdjęcie pochodzi z facebookowego fanpejdża akcji Kukiza - zmieleni.pl. Tłum ludzi we wrocławskim biurze akcji


A w pozostałej części wywiadu Cimoszewicz ma rację, lecz to już nie dotyczy Kukiza, a spraw polskich, których w tej chwili zebrało się multum. Tym nie zajmują się niestety ani sejmowi politycy, ani w internecie nie ma analiz, komentarzy.

A jest do czego alarmować, wołać o uwagę, głębszą refleksję. Polskę czekają ciężkie czasy. Polityków zdolnych udźwignąć te brzemię jest niewielu. Tak jak niewielu Polaków jest stanie ogarnąć istotę sprawy - co widać dokumentnie w internecie.


2 komentarze:

  1. Poniekąd się z Kukizem zgadzam, chociaż go niecierpię. Patrząc na jego fanów ze zdjęcia, mam wrażenie że ci sami chłopcy chodzą w szalikach na mordach wykrzykując nacjonalistyczne hasła. Kukiz ma swoje 5 minut, szczerze mówiąc ja go widzę w polityce, on niby twierdzi że się tam nie pcha, ale polituka lubi pożerać tych co chcą się z nią pobawić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie znaki wskazują, że się pcha. Chce przyprowadzić trochę swojego wojska.

    OdpowiedzUsuń