niedziela, 9 września 2012
Zmieleni Kukiza
Z niewielką sympatią przyglądam się inicjatywie Pawła Kukiza Zmieleni.pl. Nazywana jest "Tea Party".
Na razie to "Net Party" - 34 tys. internautów ją popiera.
Słabością tej inicjatywy jest Kukiz. Niegramotny człek, niedokształcony, niedoczytany - to mnie przeraża. Idiotyzm jest groźny w życiu publicznym, cierpi na to ogromna ilość posłów w Sejmie. Jeszcze jeden ... chce artykułować.
Kukiz, który umysł ma w proszku, liczy na takich jak on. Kleju, ani oleju nie nabędą, bo go należy zdobywać w szkołach, a następnie się dokształcać - ciągle i wciąż. Lenie polskie chcieliby mielić, bo zostali zmieleni.
Dopisane o 11.50:
Nie wiem, czy ów wpis skomentował Kukiz, w każdym razie tak się podpisał. Po kilku minutach wykreśliłem słowo, które go obraża i wstawiłem wielokropek.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
" Idiotyzm jest groźny w życiu publicznym" . Święte słowa. Określanie drugiego człowieka mianem "idiota" publicznie -również jest groźne. W sensie odpowiedzialności podmiotu szkalującego drugą osobę. Proponuję więc Autorowi usunąć obraźliwe względem mojej osoby treści . I przeprosić. Tyle teraz wystarczy. Pozdrawiam serdecznie życząc miłego dnia
OdpowiedzUsuńPaweł Kukiz
Idiota jest terminem uniwersalnym. Jest też tytułem największej powieści, jaką wyprodukował twórczy umysł narracji - Dostojewski. To nie jest szkalowanie, a jedynie nazywanie. Bądź "se" zmielony, ale do szkół najpierw trzeba było łazić.
OdpowiedzUsuńBoże, że muszę odpowiadać.
Bardzo Panu dziękuję za wielokropek. W screen'ie go nie mam :-). Jeszcze tylko "przepraszam" i po sprawie.
OdpowiedzUsuńNapisałem niewielki wpis przed chwilą, który jest zatytułowany: Do Pawła Kukiza.
UsuńZajmę w nim stanowisko do pana sprawy.
"Zajmę w nim stanowisko do pana sprawy" ... ??? Nie powinno być np. "ustosunkuję się w nim do Pańskiej sprawy" albo "zajmę w nim stanowisko dotyczące Pańskiej sprawy" . Czy tak nie byłoby poprawniej stylistycznie? Pytam, bo wnioskuję, że jest Pan wykształconym -ponadprzeciętnie- człowiekiem . Co zaś do "zajętego przez Pana stanowiska do mojej sprawy" - nie zauważyłem w tym "stanowisku" słowa "przepraszam". Uczono mnie również, że w korespondencji - zwracając się do drugiej osoby per "Pan" - używamy dużej litery. Ale, cóż - jaka szkoła takie wykształcenie. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńZ wysokiej litery "pan" jest w języku urzędniczym. A co do poprawności językowej, wymaga pan ode mnie urzędolenia lingwistycznego. Nie potrafię tego. Musiałby pan połowę literatury wysokiej wykreślić. Już jeden tego chciał, ale przeminął z wiatrem IV RP. Choć kocim swędem wraca. Język polski i tak jest wystarczająco ubogi, najuboższy ze słowiańskich.
UsuńNie wymagaj pan "przepraszam", bo nie w tym rzecz. Wykropkowałem "idiotę" dlatego, że pana raziło, a nie dlatego, aby ten rzeczownik był zbędny w komunikacji. Bodaj pierwszy raz użyłem w internecie. Straciłem dziewictwo.
Tak wyszło.
Pozdrawiam.