poniedziałek, 8 października 2012

TW Pawlak kolaboruje z KaczyńskimWaldemar Pawlak od pewnego czasu szykuje ewakuację z rządu. Powody mogą być dwa.

Pierwszy - wreszcie Donald Tusk chce kilka spraw załatwić. Może KRUS ma zostać połączone z ZUS. Jarosław Gowin "zderegulował" 79. sądów rejonowych, które były obsadzone ludźmi PSL. Walka z nepotyzmem w spółkach rolnych.

Najważniejszą kwestią może być to, że Pawlak zna expose Tuska i robi wszystko, aby pewne zamiary rządu nie zostały zrealizowane.

Drugi - Pawlak już robi obrót, ocenił, że koalicja z PiS będzie po drodze do utrzymania władzy.

Myślę, że wszystkiego jest w tym po trochę i dlatego spotkał się z Jarosławem Kaczyński na mieście. W jakiejś warszawskiej restauracji. Konspiracja na oczach gawiedzi.

Poinformował o tym Adam Hofman. Rozmowa trwała 2 godziny i - uwaga! uwaga! - Kaczyński z Pawlakiem rozmawiał m.in. na temat propozycji gospodarczych PSL.

Lubią politycy robić publikę w balona.

Polityka polska się dereguluje, że to tak owinę nowomową. Kolaboracja TW Pawlaka z prezesem PiS jest symptomatyczna. Idzie nowe. W kraju następuje przesilenie dotychczasowego status quo partyjnego. Chciałbym, żeby to było przede wszystkim polityczne przewartościowanie, aby kraj ruszył z kopyta.

Oczywiście łudzę się, ale takim dupkom, jak Pawlak winno się dać kopa, zagonić do roboty, a nie do mamrotania o polityce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz