czwartek, 9 sierpnia 2012

Platforma i Tusk najlepsi w sondażu

Nowy sondaż OBOP, a PO nic się nie dzieje. Co się dzieje w Polsce? Takie należy zadać pytanie. W kraju mamy tylko jedną partię, której można zawierzyć rządzenie?

Tylko Donald Tusk nadaje się do rządzenia, tylko jemu wierzą Polacy?

Wydawałoby się, że po nepotyzmie PSL w spółkach rolniczych, po którym światło mediów ukazało nepotyzm Platformy, a na dokładkę afera z Amber Gold, ze spółką powiązany został młody Tusk. Wiedza o oszustwach Plichty miały ABW i KNF, a więc rząd także - i dalej nic. PO nie ima się nic. Teflonowa partia.

A może należy spojrzeć inaczej. Polacy nie mają alternatywy. Żaden rozsądny Polak nie zawierzy swojego losu partii Kaczyńskiego.

I to jest to. Tak widzę. A jednak nieudacznik - prezes PiS - utrzymuje się w polityce. Nieudacznicy chcą głosować na nieudacznika? Tylko w ten sposób można rozwiązać tę zagadkę "patriotyczną".

Co zatem dzieje się z partiami lewicowymi? Nominalnie mamy dwie. Żadnej po wpadkach PO zasadniczo nie podskoczyło.

Ruch Palikota jest postrzegany tylko jako partia postępu obyczajowego, a nie stabilizacji?

Powyższe pytania nie można omijać szerokim łukiem. Z nimi należy się zderzać. Niech iskrzy. Tylko odważne odpowiedzi mają sens, a nie podkulenie ogona.

Platforma i jej lider Tusk są przewidywalni. Raczej po PO nie spodziewamy się radykalnych rozwiązań w kwestiach tak ważnych dla Polaków, jak in vitro i związki partnerskie. Odsuwają problemy od siebie, bo w ich szeregach jest sporo konserwatystów.

Ta sytuacja nie będzie wieczna. Już jesień zapowiada przewartościowania. Zapowiadane jest kryzysowe expose Tuska, bo wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku zostanie ostro wyhamowany. To jest nie do uniknięcia.

Wnioski z sondażu mogą cieszyć. Na razie nie grozi nam schizofrenia PiS, mimo starań Kaczyńskiego, aby nie pieprzyć głodnych kawałków o Smoleńsku.

Wyniki sondażu:
PO - 29%,
PiS - 24%,
SLD i Ruch Palikota po 7%,
reszta pod progiem wyborczym, w tym chłopi z Wiejskiej, PSL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz