sobota, 18 sierpnia 2012

Prawica bez mydła Putinowi


Polska prawica znowu się wyróżnia. W cywilizowanym świecie rosyjski wyrok na Pussy Riot spotkał się z powszechnym oburzeniem. Instytucje prawne w państwie Putina są widziane, jako barbarzyńskie i uwłaczające porządkowi prawnemu, a przede wszystkim wolności wypowiedzi. Wyrok na dziewczynach z Pussy Riot zarówno krytykuje lewica, jak prawica.

Polska prawica jednak jest zupełnie inna, to naturalny twór z łona Kościoła, który wydał tego bastarda na świat. Prawica jest oburzona na Pussy Riot. Nie przeszkadza im zamordysta Putin, lecz dziewczyny, które dostały po dwa lata katorgi w łagrach.

Publicysta "Rzeczpospolitej" Piotr Skwieciński w wyroku widzi zamiennik. Postuluje nie katorgę, a rujnującą karę finansową. Empatyczny dziennikarz - zakuta pała po polsku.

Nieoceniony Karnowski z "dziadowskiego" portalu wPolityce kunsztem swego pióra  wykwintnie ironizuje: "o mękach trzech paniuś". Czyli wielomiesięczny areszt i perspektywa dwóch lat zsyłki to dla "paniuś" mały pikuś. Dwie z nich są matkami. O Terlikowskim już wcześniej pisałem: "żeby innym bluźniercom odechciało się atakować chrześcijan".

Szerzej i z innymi jeszcze odwołaniami pisze mój ulubiony bloger Wojciech Sadurski. Polska prawica Putinowi wchodzi bez mydła, takich mamy prawicowych publicystów Zabłockich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz