czwartek, 9 sierpnia 2012

Czy Kościół wypowiedział posłuszeństwo PiS?


Czy Kościół wypowiedział posłuszeństwo PiS? Takie wątpliwości można mieć po słowach przewodniczącego Episkopatu abp Józefa Michalika.

Arcybiskup w wywiadzie dla KAI powiedział: "Ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami, robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę!"

Dalej Michalik mówi o wstrzymywaniu się z ględzeniem o powoływaniu komisji międzynarodowych, bo to jest nierealne, a twierdzenia o zamachach, spiskach, przynosi krzywdę prawdzie. Jest to mamienie społeczeństwa. Oszustwo.

Mniej więcej takie twarde słowa powiedział najważniejszy człowiek polskiego Kościoła.

Dlaczego tak późno powiedział takie słowa abp Michalik? Dlaczego po przeszło dwóch latach od tragedii smoleńskiej stanowisko Kościoła jest takie, że zamachu żadnego nie było?

Co na to główny "sponsor" zamachu smoleńskiego o. Rydzyk?

Jak zachowają się Kaczyński i Macierewicz? Przecież to dla nich wstrząs, a szczególnie dla elektoratu, który jest przekonany, że władze państwa polskiego "zabiły" prezydenta L. Kaczyńskiego.

Kościół po raz pierwszy od dłuższego czasu powiedział coś rozsądnego. I to ustami swego najważniejszego przedstawiciela.

Oby nie była to koniunkturalna zagrywka Kościoła, bo w tej chwili może się hierarchom opłacać. Niezależnie od światopoglądu należy stwierdzić, że na takie słowa czekali Polacy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz