sobota, 15 września 2012

Prowokator z gazety PiS - Miter


Informacja, którą podałem, że za prowokatora "Gazety Polskiej Codziennie", robił Samuel Pereira, jest nieprawdziwa. Znalazłem ją w "GPC", zdaje się, że tej gazecie PiS zależało, zatrzeć wszelkie ślady, wprowadzić taką kołomyję (syndrom Kaczyńskiego: wiem, ale nie powiem), aby informacja żyła swoim życiem. Jej przesłanie: walnąć w Tuska.

"Wprost" ujawnia, że prowokatorem był 27-latek z Wrocławia - Paweł Miter (chyba, że Pereira jest Pawłem Miterem; wątpię).

Dziennikarze tygodnika - Sylwester Latkowski i Michał Majewski - z prowokatorem Miterem przeprowadzili obszerny wywiad, w którym ten opowiada o kulisach pomysłu i rozmów z sędzią gdańskim Ryszardem Milewskim. Były trzy rozmowy.

Postać Mitera jest barwna, to ktoś z filmu sensacyjnego, który takie prowokacje ma we krwi. Uwielbia fałszywki.

Wcześniej, kilka tygodni temu, to on podrzucił fałszywą notatkę ABW Pawłowi P., właścicielowi Amber Gold, z którą wystąpił na konferencji prasowej.

Inny bardziej znaczący wyczyn Mitera to otrzymanie pracy w TVP. Powołał się na znajomość z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Do kontaktów używał skrzynki mailowej udającej adres mailowy Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta.

W prowokacji z gdańskim sędzią podobnie: skrzynka mailowa udająca mail Tomasza Arabskiego, szefa kancelarii premiera.

Tę metodę skrzynkową Miter opanował i należy do jego charakterystyki prowokatora.

Jeszcze jednak bardzo ważna rzecz: nagranie rozmowy prowokatora (okazuje się nim Miter) z sędzią Milewskim podano z głosem lektora (Mitera dubbingował jakiś aktor). "GPC" zapewnia, że nic nie zmieniono w ścieżce dźwiękowej. Niespecjalnie wierzę, aby uniknęli retuszu, wszak "GPC" zależy by wymowa prowokacji była bardziej antytuskowa.

27-letni Miter nigdzie nie pracuje, jeździ mercedesem i mieszka w jednym z ekskluzywnych apartamentowców. Jego powołaniem jest brawura (ale czy tylko?).

Ta sprawa zapowiada się na dłuższą telenowelą. Do cna jest nieczysta, a takie rzeczy lubimy - fascynują.

Oto oryginalne nagranie z prowokacji Mitera (który nie ujawnia twarzy):


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz