niedziela, 2 września 2012

Postępowa Fronda - kary cielesne


Portal Tomasza Terlikowskiego Fronda.pl stara się być postępowy - a zarazem tradycyjny. Jak to im udaje się połączyć? Jedyne wytłumaczenie jest w tym, że to portal poświęcony.

Postępowości dopatruję się w ekonomicznym środkach, oszczędnościach, jakie są propagowane przez autorów tam piszących, a sięganie do tradycji świadczy, jacy to są ludzie wykształceni, kulturalni.

Nie inaczej należy spojrzeć na kary cielesne, które jako forma karania są polecane: szybko, tanio, solidnie (kliknij).


Raz-dwa załatwiona byłaby afera Amber Gold. Po co jakieś sądy nad Marcinem P., wszak to kosztuje podatników. Będzie siedział w celi taki szubrawiec, żarł za nasze pieniądze. Pewnie będzie miał telewizor i nie daj Boże dostęp do internetu.

Wymierzyć mu karę cielesną. W wypadku właściciela Amber Gold taką karą cielesną byłoby ukamienowanie. Ile tego dobra można znaleźć na ulicy i w polu. Wyrywasz bruk, walisz w Marcina P. Zaoszczędzone koszty utrzymania oszusta i satysfakcja dla każdego z nas, że potrafimy wymierzyć karę.

Dziwię się, że polityk, który jest za surowością kar, nie wpadł na ten pomysł, a myślę rzecz jasna o Kaczyńskim. Mógłby się prezes PiS dowartościować. Kamień w rękę i rzut w Marcina P. To w jego stylu. Ciska słowami, mógłby to robić kamieniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz