wtorek, 7 sierpnia 2012

Wpływy o. Rydzyka w Niebie

Wojciech Sadurski (prof.), jeden z najlepszych blogerów, zachęca: Czytajcie wPolityce.pl. Wg filozofa prawa i konstytucjonalisty: należy poznawać publicystykę klasy C, a tym samym się dowartościować takim "połączeniem dziadostwa z zadęciem, mizerii z butą, nieudolności z moralnym wzmożeniem".

Nie zawsze człowiek wyzwala w sobie tyle samozaparcia, aby poznawać tego rodzaju chłam. Zachęcam do czytania Sadurskiego, choć on do prawicowego portalu zanęca ze swoistym eseistycznym sarkazmem. Z pewnością nie raz będę odnosił się do materiałów prawicowych portali.

Gdzie indziej znalazłem jednak smaczek, godny upamiętnienia. Mianowicie na portalu "Naszego Dziennika" umieszczono wywiad z o. dr Tadeuszem Rydzykiem, który tejże gazety jest właścicielem. O czym jest wywiad? Oczywiście, o koncesji cyfrowej dla TV Trwam. Tytuł wywiadu: Koncesja na Kościół.

Redemptorysta zaniepokoił się wypowiedzią szefa KRRiT Jana Dworaka, który wspomniał, iż ludzie oczekują na kanał społeczno-religijny. A taki charakter ma TV Trwam i religia.tv.

To właśnie porównanie - TV TRwam i kanału ITI religia tv - zmusiło o. Rydzyka do zajęcia głosu na łamach swojego dziennika. Udowadnia sobie i czytelnikom portalu, iż prawdziwy katolicyzm to tylko on i jego media. Kapłani, którzy współpracują z innymi kanałami telewizji, bądź je tworzą, nie są prawdziwymi katolikami i prawdziwymi Polakami.

Dostaje się także innym prominentom od o. Rydzyka, który tak interpretuje pracę w mediach katolickich Dworaka i wykłady w seminarium prezydenta Komorowskiego, kiedy jeszcze głową państwa nie był. Redemptorysta uważa, że oni zawczasu weszli w buty katolickie, aby teraz uderzyć w Kościół.

Zalecenie ojciec dyrektor ma jedno, aby chodzić do posłów koalicji rządzącej, a potem ostrzegać jeden drugiego, na kogo nie głosować. W imieniu Boga przestrzega tych, którzy nie chcą przyznać koncesji: życie jest krótkie, po nim trzeba będzie się zameldować przed Panem Bogiem, a wówczas Najwyższy za to, że o. Rydzyk nie dostał koncesji, pokarze ich sprzedajne dusze.

Redemptorysta wie, jak Bóg zareaguje, gdy zjawi się przed nim Dworak i Komorowski. Skąd? Pewnie otrzymał tę wiedzę telefonem komórkowym w sieci wRodzinie, bo oni muszą mieć połączenie nawet ze Sferami Niebieskimi, z samym Jahwe.

Zachęcony przez Sadurskiego, aby poznawać dziadostwo, opisałem jedno z nich, też z portalu prawicowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz